درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ


سلام دوستان وبلاگ انجمن علمی دانشجویان مهندسی معدن دانشگاه بیرجند وبلاگی تخصصی و مربوط به اخبار واطلاعات روز معدنی است. شما می توانید با ارسال اخبار و اطلاعات جدید ما را در ارائه وبلاگی به روز یاری فرمایید. لطفا مطالب خود را به ایمیل hosseinzade.hassan@birjand.ac.ir ارسال کنید و همچنین خواهشمندم نظرات خود را درباره مطالب و وبلاگ بیان کنید با تشکر: مدیریت وبلاگ
آرشيو وبلاگ
صفحات وبلاگ
RSS Feed
چهارشنبه ۱۳۸٩/٦/۱٧ :: ٥:۱٥ ‎ب.ظ ::  نويسنده : مدیر وبلاگ (علی حصاری)

 

آیا ممکن است در میان سنگ سخت، موجودات زنده ای وجود داشته باشند؟

 علم می گوید چنین چیزی امکان ندارد... اما شواهد نشان می دهد که این امر امکان پذیر است...


در تاریخ 22 آوریل 1881 مردی بنام «جو مالینو» (Joe Molino) در ارتفاع بیست متری معدن «وایدوست» (Wide West) در نزدیکی «تپه یاقوت» واقع در ایالت «نوادا» (Nevada) سرگرم کار بود. او دیلم خود را زیر قطعه ای از سنگ معدن که از دیواره تونل معدن، بیرون زده بود انداخت و آن را شل کرد. وقتی سنگ به زمین سقوط کرد، روی پای «جو» افتاد و او از این عمل بقدری خشمگین شد که با پتک مخصوص شکستن سنگ ها، ضربه ای به سنگ زد و آنرا خورد کرد. ولی از مشاهده سوراخ کوچکی در میان سنگ که به اندازه مشت انسان بود، سخت حیرت کرد. این سوراخ انباشته از کرم های سفید رنگی بود. «جو» آنها را بدست گرفت. ابتدا آثاری از حیات در آنها مشهود نبود... ولی پس از نیمساعت، چند تا از این کرم ها شروع به حرکت کردند...

در ادامه ی مطلب  ادامه ی این ماجرا رو دنبا ل کنید.

 


 و در خلال یک ساعت که سایر کارگران معدن، با دیدگان از حدقه درآمده به تماشا ایستاده بودند، کرمها به آرامی در اطراف تونل روی زمین می خزیدند. مدیران معدن، این کرمها و سنگ مربوطه را برای اداره معادن امریکا فرستادند و چند هفته بعد، نامه ای دریافت داشتند که طی آن نوشته شده بود:
«از آنچه فرستاده اید چیزی فهمیده نشد.»
زیرا آنچه معدن چیان از چگونگی واقعه گزارش داده بودند، به هیچ وجه با عقل جور در نمی آمد و هیچکس نمی توانست آن را باور کند!
در سال 1892 نیز در معدن معروف «لانگ فلو» (Long fellow) در نزدیکی «کلیفتن» (Clifton) واقع در ایالت «آریزونا» از میان یک قطعه سنگ آهن، سوسکی به رنگ خاکستری میال به قرمز پیدا شد. وقتی این سنگ آهن شکسته شد و این سوسک از درون تابوت آهنی اش بدست آمد، آن را به زمین شناسی بنام پرفسور «ز. ت. وایت» (Z.T. White) در «الپاسو» (El Paso) تحویل دادند. او آنرا روی تکه کاغذی قرار داد و سپس درون جعبه مخصوص نگهداری انواع فسیل ها که در کتابخانه اش بود گذاشت. در حدود یک هفته پس از آنکه این پدیده عجیب از معدن بدست آمده بود، جنبشی در این سوسک مشاهده کرد.
پرفسور«وایت» با ذره بین به مطالعه آن پرداخت و مشاهده کرد که یک سوسک کوچک، از درون کالبد این حشره عجیب، خارج شد. بی درنگ همکارانش را فراخواند تا شاهد این حرکت شگفت انگیز باشند. سوسک جوان را درون یک تنگ بلورین انداخت و این جانور مدت هفت ماه در آنجا زندگی کرد. سرانجام هر دو نمونه، یعنی هم سوسک اصلی و هم بچه سوسک که از درون آن خارج شده بود، به انستیتو «اسمیتسن» (Smithson) واقع در «واشنگتن» تحویل داده شد تا به دیگر نمونه های شگفت انگیز ملحق گردد.
در سال 1873 در معادن زغال سنگ «الماس سیاه» واقع در کوهستان «دایبلو» (Diablo) در نزدیکی «سانفرانسیسکو» واقعه دیگری نظیر این رخ داد. کارگران معدن، یک قورباغه بزرگ کشف کردند، که در میان لایه ای از سنگ آهک قرار داشت. در حقیقت، وقتی آن را با دقت بیرون آوردند، جای بدن حیوان روی سنگ نقش بسته بود. هم قورباغه و هم سنگ آهک مربوطه را به سطح زمین آوردند، و قورباغه تقریباً یکروز زندگی کرد. این جانور، ظاهراً نابینا بود و فقط قادر بود یک پای خود را به آرامی حرکت دهد. هنگامیکه این جانور در گذشت، آن را همراه با مقبره اش به آکادمی علوم «سانفرانسیسکو» اهدا کردند و این پاسخ دندان شکنی بود به آنهائی که معتقد بودند چنین چیزی هیچگاه نمی تواند اتفاق بیفتد.
فسیل های زنده معمولاً در عجیب ترین مکان های بدست می آیند. مثلاً در اکتبر سال 1893 هنگامی که دو برادر بنامهای «بران» (Brown) و «هال سامیل» (Hall Sawmill) در «اکتون» (Acton) واقع در «انتاریو» (Ontario) سرگرم اره کردن یک درخت کاج تناور بودند تا آن را به قطعاتی ببرند، ناگهان در وسط تنه درخت، لکه سیاه رنگی مشاهده کردند. دست از کار کشیدند و به دقت به نقطه سیاه رنگ نگریستند و دریافتند که تکه ای فلز است که در میان چوب قرار گرفته و به دنده های اره گرانبهای آنها نیز آسیب وارد ساخته است. بجای این فلز، آنها یک ورقه نازک از چوب را بریدند و در کمال تعجب دیدند که سر و کله یک قورباغه کوچک پیدا شد و اگر اندکی بی احتیاطی به خرج داده بودند، بدن این جانور با اره به دو نیم می شد. حفره ای که این حیوان در آن قرار داشت، کاملاً نرم و صاف بود و بیشتر به یک نیمکره شباهت داشت و چنین به نظر می رسید که این قورباغه، درون آن به تقلا پرداخته بود. درخت کهنسالی که آنها بریده بودند، در حدود دویست سال قدمت داشت و نقطه مورد نظر در ارتفاع تقریباً 18 متری زمین قرار گرفته بود و این قورباغه در میان چوب سختی به ضخامت 75 سانتیمتر محصور بود.
تاکنون گزارش های متعددی درباره پیدا شدن قورباغه های زنده در مکان های عجیب از جمله در میان سیمان، ثبت شده است ولی واقعی بودن پاره ای از این موارد جای بحث دارد.
یکی از موارد مستند و در عین حال بسیار عجیب، مربوط به بلوک های عظیم سنگی از جنس خارا است که در سال 1829 از زیر آبهای لنگرگاهی در«لیورپول» (Liverpool) واقع در انگلستان بیرون کشیده شد. هنگامی که می خواستند یکی از این سنگها را بریده و از آن پلکان جدیدی بسازند، ناگهان قورباغه کوچکی در میان آن پیدا شد.

 این جانور، مدت چند ساعت زنده ماند. با ناتوانی کوشید چند بار بالا بیاید، و سرانجام برای همیشه بزیر آب فرو رفت. دانشمندان انگلیسی که این قورباغه و حفره ای را که در آن قرار داشت، مورد مطالعه قرار دادند، فقط سرهای خود را تکان دادند و از هر گونه اظهار نظری عاجز ماندند. آنها چاره ای جز این نداشتند.

 

نویسنده ی موقت: م.خزاعیموضوع مطلب :
 
 
نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب