درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ


سلام دوستان وبلاگ انجمن علمی دانشجویان مهندسی معدن دانشگاه بیرجند وبلاگی تخصصی و مربوط به اخبار واطلاعات روز معدنی است. شما می توانید با ارسال اخبار و اطلاعات جدید ما را در ارائه وبلاگی به روز یاری فرمایید. لطفا مطالب خود را به ایمیل hosseinzade.hassan@birjand.ac.ir ارسال کنید و همچنین خواهشمندم نظرات خود را درباره مطالب و وبلاگ بیان کنید با تشکر: مدیریت وبلاگ
آرشيو وبلاگ
صفحات وبلاگ
RSS Feed
یکشنبه ۱۳۸٩/۸/٩ :: ٢:٤۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : مدیر وبلاگ (علی حصاری)

<مجله خبری معدن>

طرح جدید سنگ آهن گل گهر امروز افتتاح میشود
08
آبان 1389 - طرح جدید یک میلیون تنی سنگ آهن در "گل گهر" امروز با حضور مقامات عالی کشور افتتاح می شود.
صبح امروز با حضور مقامات عالی کشور و مسوولان استان کرمان طرح جدیدی در شرکت سنگ آهن گل گهر وارد مدار تولید می شود که بر اساس آن سالانه یک میلیون تن به ظرفیت تولید این مجتمع معدنی افزوده می شود

برگزاری نخستین نمایشگاه بومی‌سازی در حوزه معادن و صنایع معدنی
08 آبان 1389 - نخستین نمایشگاه بومی سازی در حوزه معادن و صنایع معدنی ایران آذرماه امسال برگزار می‌شود.
این نمایشگاه با هدف ارایه جدیدترین دستاوردهای بومی سازی و خودکفایی در حوزه معادن و صنایع معدنی ایران برپا می شود و سه حوزه تخصصی را در بر می گیرد

تلاش برای برکناری رییس بزرگترین شرکت تولیدکننده سنگ‌آهن جهان
08 آبان 1389 - بزرگترین شرکت تولیدکننده سنگ‌آهن جهان گزارش برخی رسانه‌ها درباره تغییر رییس این شرکت را به شدت تکذیب کرد.
پیشتر برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که اعضای هیات مدیره شرکت برزیلی واله تشکیل جلسه داده تا جانشین روجر آنیلی، رییس فعلی این شرکت را تعیین کنند

نوشته شده توسط اصغر طهماسبی زاده


طرح جدید سنگ آهن گل گهر امروز افتتاح میشود

معدن سنگ آهن گل گهر


طرح جدید یک میلیون تنی سنگ آهن در "گل گهر" امروز با حضور مقامات عالی کشور افتتاح می شود.
صبح امروز با حضور مقامات عالی کشور و مسوولان استان کرمان طرح جدیدی در شرکت سنگ آهن گل گهر وارد مدار تولید می شود که بر اساس آن سالانه یک میلیون تن به ظرفیت تولید این مجتمع معدنی افزوده می شود.
ویژگی شاخص این طرح اینست که سنگ آهن را با استفاده از "باطله های خشک و تر و نیز سولفورزدایی از کنسانتره سنگ آهن" تولید می کند.
هدف اجرای این طرح استفاده حداکثری و بازیابی از باطله های حاصل از فرایند استحصال سنگ آهن است. چرا که از زمان شروع تولید سنگ آهن در "گل گهر" حدود 12 میلیون تن باطله خشک و 8 میلیون تن باطله تر در خطوط تولید این شرکت ایجاد شده است. اکنون با ایجاد کارخانه جدید همزمان استفاده بهینه از باطله ها به عمل می آید و درعین حال سالانه یک میلیون تن نیز به ظرفیت تولید شرکت سنگ اهن گل گهر افزوده می شود.
مدیر عامل شرکت سنگ آهن گل گهر با بیان اینکه 550 هزار تن از کل محصول تولیدی مربوط به سنگ آهن هماتیت و 450 هزار تن دیگر مختص سنگ آهن منیتیت است اظهار داشت:‌ این طرح شامل 3 خط تولیدی است طوری که دو خط آن مربوط به بازیابی از باطله های خشک و تر و خط سوم نیز مختص سولفورزدایی است.
به گفته محمد جلال مآب، برای راه اندازی این طرح 95 میلیارد ریال و 33 میلیون یورو (به صورت ارزی) سرمایه گذاری شده است. وی، مجموع اشتغال زایی پروژه را 650 نفر اعلام کرد و گفت: به منظور اجرا و تکمیل طرح مذکور یک میلیون و 800 هزار نفر ساعت نیروی انسانی صرف شده است.
پروژه جدید شرکت سنگ آهن گل گهر از اواخر شهریور ماه امسال راه اندازی سرد را آغاز کرده است.
این کارخانه در مجتمع سنگ آهن گل گهر دراستان کرمان احداث شده و قادر است بخشی از خوراک سالانه کارخانه گندله سازی گل گهر را تامین کند

برگزاری نخستین نمایشگاه بومی‌سازی در حوزه معادن و صنایع معدنی

نخستین نمایشگاه بومی سازی در حوزه معادن و صنایع معدنی ایران آذرماه امسال برگزار می‌شود.
این نمایشگاه با هدف ارایه جدیدترین دستاوردهای بومی سازی و خودکفایی در حوزه معادن و صنایع معدنی ایران برپا می شود و سه حوزه تخصصی را در بر می گیرد.
طراحی، دست یابی به دانش فنی و مهندسی، ساخت قطعات و همچنین تولید ماشین آلات، سه محور اصلی نمایشگاه بومی سازی به شمار می آیند.
طی سال های اخیر و همزمان با سیاستگذاری های وزارت صنایع و معادن بسیاری از شرکت های داخلی در بخش های مهندسی مشاور ، تامین کنندگان و سازندگان داخل کشور اقدام به داخلی سازی و ساخت تجهیزات و ماشین آلات این بخش از صنعت کشور کرده اند که قرار است درنخستین نمایشگاه بومی سازی آن را در معرض دید کارشناسان و مسوولان قرار دهند و همچنین در این نمایشگاه نیازهای بومی‌سازی حوزه معادن و صنایع معدنی و نیز قابلیتها و توانمندی‌های مراکز علمی و شرکتهای دانش بنیان، مراکز دانشگاهی، تحقیقاتی، دانشجویان نخبه ، متخصصان و کارشناسان برای خودکفایی در این حوزه ارائه خواهد شد.
بر اساس همین سیاست، اکنون در صنایعی نظیر فولاد، آلومینوم، مس، فلزات گرانبها و نیز بخش معادن کشور بسیاری از طراحی ها و ساخت تجهیزات و ماشین آلات، توسط شرکت های مهندسی و سازندگان ایرانی در اختیار صنایع فوق گذارده می شود.
از سوی دیگر، تشویق شرکت های داخل کشور به توسعه فعالیت های این بخش برای تولید تجاری تجهیزات و ماشین آلات به عنوان اهداف دیگری است که در برپایی نمایشگاه مذکور پیگیری می شود.
ممیزی و انتخاب برترین دستاوردهای بومی سازی از سوی کمیته علمی دانشگاه و نیز برگزاری تورهای علمی دانشجویان به منظور بازدید از این نمایشگاه و برگزاری کارگاه‌های علمی از دیگر برنامه های نمایشگاه می‌باشد.
نمایشگاه "بومی سازی" با همت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، شرکت های تابعه و نیز شرکتهای بخش خصوصی فعال در این حوزه برگزار خواهد شد.

تلاش برای برکناری رییس بزرگترین شرکت تولیدکننده سنگ‌آهن جهان

بزرگترین شرکت تولیدکننده سنگ‌آهن جهان گزارش برخی رسانه‌ها درباره تغییر رییس این شرکت را به شدت تکذیب کرد.
پیشتر برخی رسانه‌ها گزارش داده بودند که اعضای هیات مدیره شرکت برزیلی واله تشکیل جلسه داده تا جانشین روجر آنیلی، رییس فعلی این شرکت را تعیین کنند.
شرکت واله با انتشار بیانیه‌ای به سهامداران این شرکت اطمینان داد که رییس کنونی این شرکت به کار خود ادامه خواهد داد.
برخی رسانه‌های محلی در چند ماه اخیر گزارش دادند که رهبران دولت برزیل به دنبال برکنار کردن رییس شرکت واله هستند. شرکت واله برزیل به عنوان بزرگترین تولیدکننده سنگ‌آهن در جهان در دهه 90 میلادی خصوصی‌سازی شد. البته هم‌اکنون دولت برزیل به صورت غیرمستقیم از طریق یک بانک دولتی و صندوق‌های وابسته به آن در شرکت واله سهم دارد.
در همین حال برخی گزارش‌ها از ادامه تنش میان مسوولان شرکت واله با رهبران دولت برزیل و در عین حال کارگران این شرکت خبر می‌دهند.
به گزارش رویترز، لوییس ایناسیو لولا داسیلو، رییس‌جمهوری سابق برزیل در سال 2009 میلادی از برخی سیاست‌های شرکت واله به دلیل تعدیل نیروهایش انتقاد کرده بود.موضوع مطلب :
 
 
نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب