درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ


سلام دوستان وبلاگ انجمن علمی دانشجویان مهندسی معدن دانشگاه بیرجند وبلاگی تخصصی و مربوط به اخبار واطلاعات روز معدنی است. شما می توانید با ارسال اخبار و اطلاعات جدید ما را در ارائه وبلاگی به روز یاری فرمایید. لطفا مطالب خود را به ایمیل hosseinzade.hassan@birjand.ac.ir ارسال کنید و همچنین خواهشمندم نظرات خود را درباره مطالب و وبلاگ بیان کنید با تشکر: مدیریت وبلاگ
آرشيو وبلاگ
صفحات وبلاگ
RSS Feed
سه‌شنبه ۱۳۸۸/۱/٢٥ :: ۳:٠۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : مدیر وبلاگ (علی حصاری)

 

تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی در مقیاس 25هزارم

ایران جزو 20 کشور برتر معدنی دنیا بوده و یک درصد خاک دنیا را داراست. 

ایران روی خط برخی از کمربندهای فلزی و غیرفلزی دنیا واقع شده است. به عنوان مثال کمربندهای مس، طلا، آهن، سرب و روی و کرمیت از مهمترین کمربندهای فلزی موجود در کشور است. 

این ویژگی‌ها و گسترش خاک و پهناوری آن موجب شده که تنوع مواد معدنی در کشور بسیار زیاد باشد و ضروری است که به حوزه‌های معدنکاری، اکتشاف و فرآوری توجه بیشتری شود. 

در این راستا سازمان زمین‌شناسی نیز با سیستم‌های نوین اکتشافی به دنبال اکتشاف ذخایر پنهان و شناخت تیپ‌های مختلف مواد معدنی است که این مساله کشف دیگر ذخایر معدنی را نیز به دنبال خواهد داشت. 

سازمان زمین شناسی در تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی وارد فاز جدید با مقیاس 25 هزارم شده که در حال حاضر کمتر کشوری در دنیا با این وسعت و پهناوری سرزمین در این فاز فعالیت می‌کند.

مقیاس 25 هزارم دقیق‌تر از مقیاس‌های قبلی بوده و در این نقشه‌ها اطلاعات بیشتری در خصوص مختصات زمین‌شناسی مناطق مختلف آورده می‌شود.موضوع مطلب : اخبار معدنی / زمین شناسی
 
 
نویسندگان
پیوندها
آخرین مطالب