پایگاه علمی 'الزویر' تحریم شد

براساس رای روسای دانشگاه های کشور

پایگاه علمی 'الزویر' تحریم شد

تهران- پایگاه علمی 'الزویر' یر اساس رای اکثریت روسای دانشگاه ها و اعضای بلندپایه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحریم شد و هیات ممیزی دانشگاه ها درصورت مشاهده مقالات علمی در این پایگاه امتیاز پدیدآورندگان را منفی و صفر قلمداد خواهد کرد. 

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا این مصوبه به پیشنهاد 'فرهاد رهبر'، رییس دانشگاه تهران در جلسه هم اندیشی روسای دانشگاه های کشور در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باحضور وزیر علوم ارایه شد که با موافقت اعضای شرکت کننده به تصویب رسید.

رهبر اظهار داشت: ارایه مقالات علمی به بیگانگان به منزله ساخت قصر علمی بیگانگان توسط خشت های دانشمندان ایرانی است که این بنا با تحریم کردن دانشمندان کشور فرو می ریزد.

وی پیشنهاد کرد که دانشگاهیان کشور برای مقابله به مثل ،پایگاه علمی 'الزویر' را تحریم کنند و در هیات ممیزی مقالات اگر استادی مقاله ای را به این پایگاه علمی ارایه دهد امتیاز وی را صفر و حتی منفی قلمداد کند.

وی خواستار آسانتر کردن مراحل ارایه مجوز مجلات علمی پژوهشی و روند داوری چاپ مقالات علمی شد و گفت: یک سال و نیم طول می کشد تا اشکالات مقالات اعضای هیات علمی داخل کشور درآورده شود و این درحالی است که همین مقاله در صورت ارسال به پایگاه های علمی بین المللی مدت زمان چهار تا شش ماه به انجام می رسد.

رییس دانشگاه تهران اظهار داشت: طرح جامع پژوهشی دانشگاه تهران به گروه ها و دانشکده های این دانشگاه ابلاغ شده است که براساس آن نقش هر رساله دکتری و کارشناسی ارشد در پیشبرد نقشه جامع علمی کشور مشخص شود.

جلسه هم اندیشی روسای دانشگاه های کشور با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه در محل وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در حال برگزاری است.

علمی **9190**1544

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 30618078

/ 4 نظر / 14 بازدید
وبگذر

سلام آقای مقصودی یلی تعریفتون رو شنیدم و این نظرهایی که دادین نشاندهنده ی اینه تعریفا الکی نبوده و باعث افتخارمه چندخطی با شما حرف بزنم چند سوال برای من پیش اومده ما که پارسال اومدیم دانشگاه یه جشنی گرفتن و گفتن سال بعد 88ها میان سر کا رو بازدید براتون میذاریم و نشریه داریم و فلان کار میکنیم و ... ترم اول ما خوب بود یه دفتری بود گهگاهی درش باز بود (البته از نظر نرم افزار و خدمات صفر بود) ولی دلمون خوش بود چون آقایی بود خوب خالی میبست بهترین رشته و انجمن و استاد و... رو معدن بیرجند داره یواش یواش درش بسته شد خودشون رفتن بازدید و خانمهای کلاسشون رو فرستادن راه به راه پوزشو میدادن و هر کدومشون حرف میزد میگفت من فلان کار کردم من نبودم نمیشد و... قرار شد ما رو ببرن نشد گفتن بودجه نیست نشریه نیومد یه آقایی تو وبلاگ نوشت من دست تنها کل کار نشریه رو کردم فرستادم مسابقات و از خودش تعریف کرد اون آقاهه تو دفتر بود گفت من دیگه مسئول نیستم کلید ندارم دفتر بسته شد تو وبلاگ دعوا کردن اون آقاهه دیگه ندیدم بیاد تو نظرات پس قهر کرده سوالم همه اینها بچه بازی نیست؟؟ لطفا شما منطقی جواب بدید خسته شدیم از اینها ممنون!

سروش مقصودی

سلام دوست خوبم, شما لطف داری ... والا اول یه گله, ما کلا تو کرونا همیشه حرفمون رو با اسم و بی تعارف و مستقیم می زنیم اگه خودتون رو معرفی می کردید خیلی بهتر بود... من چند بار از الیاس خواستم که جلسه " نقدی بر کرونا " رو که یه سنت حداقل سالی یک بار بود حتما برگزار کنه که نمی دونم شده یا نه , چون جای این بحث ها تو وبلاگ نیست... من اونجا نیستم برای همین قضاوت من مطمئنا عادلانه نیست و نمی تونم بگم حق با شما هست یا نه اما این رو می دونم که کرونا نه تنها برای ما بچه بازی نبود که یه آرمان خیلی مقدس بود که هنوز که هنوزه بهش وفادار موندیم, آینده رو نمی دونم ... کرونا متعلق به همه بچه های معدن است و هر یک سال یه بار هم شورای مرکزی اون تغییر می کنه, ما جای شما بودیم خاطرات تلخ یا شیرین گذشته رو می ذاشتیم کنار و آستین هامون رو می زدیم بالا و بسم الله .... فکر نمی کنم هیچکس مخالف کار خوب باشه ... براتون آرزوی موفقیت و سربلندی دارم ....

مهدي آزادي

سلام دوستاي گلم رفقا خسته نباشيد خدا بهتون قوت بده ازتون خواهش ميکنم نذاريد همينطور که الان اسم معدن دانشگاه بيرجند و انجمن علميش همه جاي ايران حتي توي سرچهاي اينترنتي اولين هست حتي ذره اي بياد پايين. مي دونم که کار سختيه ولي خودتونم ميدونيد آخرش خيلي شيرينه خيلي شيرين. ممنونم که هنوز اين بنياد رو محکم و سخت نگه داشتيد. وجود همين گلايه ها اثبات کننده وجود افراد خيلي دلسوزه که من به عنوان يه عضو کوچيک از اين جامعه ازتون تشکر ميکنم حق نگهدار همه تون

الیاس

با سلام به همه دوستان عزیزم. خیلی خوشحال میشم وقتی میبینم وبلاگ شده جایی که هر کی نقدی داره میاد و راحت حرفشو میزنه ولی قشنگش این بود که خودشو معرفی می کرد تا بتونیمژبا هم صحبت کنیم از نظراتش استفاده کنیم بچه ها کرونا فقط یه اسم نیست یه آرمانه واسه خیلیا یه گروهه همه ما معنی گروه و که می دونیم کرونا زمانی پیشرفت می کنه که همه نسبت بهش حس مالکیت داشته باشن. به امید اون روز