نرم افزار ENVI 4.6

نرم افزار ENVI 4.6 یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای سنجش از دور و کار با تصاویر ماهواره ای می باشد. کلمه Envi کوتاه شده عبارات The Environment For Visualizing Images می باشد و این نام برای سیستم نرم افزاری متحول و پیشرفته ای جهت پردازش تصاویر استفاده شده است. آنچه در ابتدا می بایست بدانید این است که نرم افزار ENVI جهت انجام و اجرای برخی از نیازهای خاص به خصوص استفاده از داده های ماهواره ای طراحی شده است. در این نرم افزار مشاهده اطلاعات بصورت کامل و جامع، همچنین آنالیز و پردازش تصاویر در ابعاد و اندازه های مختلف به نحوی کاملا کاربرپسند ارائه می شود.

یکی از قابلیت های مهم ENVI که آن را درمیان نرم افزارهای مشابه جهت پردازش تصاویر بی همتا نموده است این ویژگی است که این نرم افزار تکنیک های باندی(Band-Based) و فایلی (File-Based) را با توابع نرم افزاری توسعه یافته (interactive functions)ترکیب می کند. وقتی که یک فایل اطلاعاتی داخل نرم افزار باز می شود، باندهای آن بصورت یک لیست بصورتی ذخیره می شود که بتوان بوسیله کل توابع سیستم به آن دسترسی پیدا کرد.

 نرم افزار ENVI برای کاربران خود قابلیت های آنالیز بی نظیری را فراهم آورده است،که از طریق این پنجره ها قابل دستیابی است. قابلیت های تطابق دینامیکی چند گانه ENVI به آسانی امکان مقایسه بین تصاویر در نمایشگرهای چند گانه را میسر می سازد ( (link displays همچنین قابلیت استفاده از استخراج و پیوند همزمان پروفیلهای طیفی-مکانی جهت پردازش اطلاعات ابر طیفی (Hyperspectral) و چند باندی (multispectral) به کاربران راه های جدیدی جهت مشاهده اطلاعات در ابعاد وسیع و مختلف می دهد.

سایت اختصاصی نرم افزار

 

 آشنایی با قابلیتهای نرم افزار سنجش از راه دور ENVI

 

 اکتشاف کانسارها با پردازش داده ها در نرم افزار ENVI

/ 2 نظر / 46 بازدید
mahdi

سلام دوست عزیز وبلاگ خوبی داشتن وبلاگ منم در مورد معدن در صورت تمایل وبلاگ های همدیگه رو لینک کنیم ممنون [چشمک] http://hadd.blogfa.com/ وبلاگ معدن،زمین شناسی؛ دانستنی های جالب...

موسی الرضا زراعتی

با سلام خدمت دانشجویان مهندسی معدن وب معدن زائیده نبوغ کار خود را از چندی پیش شروع کرده و همینک مطالب خود را به مرور زمان و با توجه به افزایش سطح آگاهی های دانشجویان ورودی 91 دانشگاه های کل کشور در اختیار عموم و به خصوص دانشجویان این رشته و ورودی های 91 دانشگاه ها می گذارد. همچنین از شما بازدید کننده ی گرامی درخواست می شود نظرات و پیشنهادات خود را درباره ی وب معدن زائیده نبوغ با ما در میان بگذارید. با تشکر مدیر وب معدن زائیده نبوغ