معدن طلای ملکه صبا کشف شد!!!!

تعجبباستان‌شناسان انگلیسی در تازه‌ترین کاوش‌های خود در اتیوپی موفق به کشف منطقه‌ای شدند که به اعتقاد آنها، معدن طلای ملکه صبا بوده است. به گزارش موج، لوییس شوفایلد سرپرست تیم باستان‌شناسی گفت:‌ آنچه در این اکتشاف بیش از هر چیز دیگر اهمیت دارد، تطابق آن با داستان‌هایی است که در خصوص سرزمین صبا و مردمان آن مطرح می‌‌شد.
  
   به گفته وی،‌ کشف معدن طلای متعلق به ملکه صبا در این اکتشاف از جمله کاوش‌های فوق‌العاده‌ای بود که در طول سال‌ها تحقیق و کاوش‌ در این کشور به دست آمده است. صبا، از تمدن‌های قرن هشتم پیش از میلاد است که سرزمین آن کشورهای یمن و اتیوپی امروز را شامل می‌‌شد. در این دوران کشور صبا تجارت گسترده‌ای با امپراتوری روم و بیت‌المقدس داشته است.
  
   بر اساس داستان‌های کتب مقدس ملکه صبا حدود 4 و نیم تن از طلای این معدن را در سفر خود به سرزمین بیت‌المقدس و ملاقات حضرت سلیمان (ع) به وی تقدیم کرده بود.

/ 2 نظر / 23 بازدید
سروش مقصودی

به افتخار قدیمی ترین رشته مهندسی دنیا .....[دست]

محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] سلام علیکم[لبخند] [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] حضرت امام محمد باقر عليه السلام فرمودند: بهترين چيز برای دين و مومنان آن است كه ثروت در دستان كسانی باشد كه حق آنرا می پردازند و با آن به انجام اعمال خير می پردازند. و بدترين چيز برای دين و مومنان آن است كه ثروت در دستان كسانی باشد كه حقوق آنرا نمی پردازند و از آن در راههای شايسته استفاده نمی كنند. [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل]