اخبار معدنی

عملیات اجرایی طرح های کنسانتره و گندله سازی "گهر زمین"‌ به زودی آغاز می شود

 گندله


عملیات اجرایی دو طرح بزرگ معدنی به زودی در ناحیه معدنی گل گهر آغاز می شود. طرح های تولید 4 میلیون تن کنسانتره و 5 میلیون تن گندله سنگ آهن شرکت "گهر زمین " قرار است به طور رسمی و با حضور مقامات عالی کشور وارد عملیات ساخت شوند. در این میان ،‌طرح تولید کنسانتره در دو کارخانه 2 میلیون تنی تعریف شده است. این طرح ها با استفاده از ذخیره سنگ آهن معدن شماره 3 گل گهر تغذیه خواهند شد. این معدن که عنوان یکی از برزگترین ذخایر سنگ آهن دنیا را دراختیار دارد ،‌ ذخیره زمین شناسی آن به 643 میلیون تن می رسد. عملیات تجهیز و آماده سازی این معدن از مدت ها پیش آغاز شده و تاکنون نیز نزدیک به نیمی از خاکبرداری ها به انجام رسیده است. کارفرمای این دو پروژه شرکت گهر زمین است که ایمیدرو همراه با شرکت های مدیریت سرمایه گذاری امید ،‌ سنگ اهن گل گهر ،‌توسعه معادن و فلزات و چادرملو سهامداران آن به مشار می آیند. از سوی دیگر پس از انجام مناقصه های بین المللی، شرکت هایی از چین و ایران ساخت کارخانه های کنسانتره را در اختیار دارند و اجرای عملیات گندله سازی نیز با مشارکت شرکت هایی از ایرانی و آلمانی صورت می گیرد. در همین حال سرمایه دو طرح کنسانتره و نیز گندله سازی از طریق آورده سهامداران و با اخذ تسهیلات از بانک سپه تامین می شود.
منبع: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

رشد قابل توجه اجرای 8 طرح فولادی در 6 ماهه اول سال جاری

عملیات اجرایی 8 طرح فولادی در شش ماهه اول سال جاری نسبت به شش ماهه دوم سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار بوده است.
مدیر عامل شرکت ملی فولاد با اعلام این خبر تصریح کرد: که میزان پیشرفت طرح های استانی فولاد در انتهای شهریور ماه امسال در بخش های احیای مستقیم و فولاد سازی به ترتیب 55.07 درصد و 14.66 درصد و پیشرفت کل نیز به 31.98 درصدرسید. محمد رضا نجم السادات یادآور شد:‌ درحالیکه میانگین پیشرفت فیزیکی این طرح ها در دوره شش ماهه پایانی سال 88 در واحد احیای مستقیم 8.65 درصد ، واحد فولاد سازی 3.37 درصد و پیشرفت کل 4.78 درصد بود در نیمه نخست سال جاری میزان پیشرفت فیزیکی به ترتیب 11.19 درصد ، 4.28 درصد و پیشرفت کل 6.46 درصد بوده است.
میانگین پیشرفت فیزیکی طرحهای هشتگانه از زمان شروع عملیات اجرایی ( بهمن 85) تا پایان سال گذشته در واحد های احیای مستقیم 43.88 در صد ، واحد های فولادسازی 10.38 در صد و متوسط پیشرفت کل 25.51 درصد بود.
مدیر عامل شرکت ملی فولاد همچنین با اشاره به عرضه مرحله دوم اوراق مشارکت طرح های استانی فولاد تاکید کرد : با عرضه مرحله دوم اوراق مشارکت به مبلغ 500 میلیارد تومان که درآینده نزدیک صورت خواهد گرفت ، در نیمه دوم سال جاری شاهد پیشرفت جهشی دراجرای این طرحهای ملی خواهیم بود.
هشت طرح فولادی که به طرح های استانی فولاد شهرت دارند در استان های خراسان رضوی و جنوبی ،‌چهارمحال و بختیاری ،‌ فارس ،‌ یزد، خوزستان ،‌کرمان و آذربایجان شرقی قرار گرفته اند.
منبع: روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

 

/ 4 نظر / 14 بازدید
البرزیان

سلام مدیر جون این افتخارو دارم اولین نفری باشم که بابت قالب جدید سایت ازت تشکر میکنم. مرسی عزییییییز دلم[ماچ][گل][بغل]

مدیر

مرسی شهاب جون امید وارم مورد پسند همه باشه؛

مدیر

راستی کسی از خانوما خبر داره دخترای گروه معدن تا الان نظری ندادن اصلا خانوما خبر دارن؟

احسان

مرسی مدیر .قالب جدیدت خیلی قشنگه.اما اگه یک تصویر قشنگ همیشه ثابت داشته باشه زیباترمیشه(مثل وبلاگ قبلیمون) بابت سوالت خانومها خبردارن ولی شرکت نمیکن نمیدونم چرا[متفکر][متفکر]